A A A

Miasto Ełk i region to mnogość atrakcji turystycznych, dzięki którym bardzo miło spędzimy tutaj czas i doznamy niezapomnianych wrażeń. Nie bez przyczyny funkcjonuje stare powiedzenie ,że "Ełk - krótko się pisze a długo pamięta". Polecamy Ełk i region (mazury) jako miejsce o bardzo bogatej historii z mnogoścą atrakcji turystycznych. Miasto Ełk to miejsce w którym każdy bez wyjątku, nawet największe indywiduum, znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą turystyczną (promocją Ełku), która kierowana jest przez serwis do Państwa. Pragniemy Państwa uświadomić ,że wcale nie trzeba jechać za granicę by dobrze wypoczać, czy się zabawić. "Na Mazury, nie w góry!" Ełk, Mazury uznane za cud natury są bez wątpienia miejscem, które stoi na czele światowych atrakcji dla turysty. Zapraszamy do lektury serwisu.

Jezioro Ełckie jest jednym ze 120 największych i 8 najgłębszych jezior w Polsce. Jego powierzchnia to 385,0-382,4 ha. Jest to czyste i zadbane jezioro. poddawane procesowi rekultuwacji, otoczone zabudową miasta Ełk oraz wsi Chruściele i Barany, a także polami uprawnymi. Na jeziorze znajduje się historyczna wyspa , na której zlokalizowany jest dawny Zamek Krzyżacki. Jezioro Ełckie w większej cześci otoczone jest przepiękną promenadą nad którą ulokowane są liczne knajpy, kawiarnie i restauracje. Akwen jest dobrym miejscem z którego można podziwiać uroki miasta oraz linie brzegową jeziora Ełk, jak również otaczającą nas naturę i dziką przyrodę. Przez jezioro przebiega szlak kajakowy, który wyznacza głównie przepływająca nie rzeka Ełk. Bogata oferta wynajmu sprzętu pływającego z pewnością pokryje zapotrzebowanie turysty na tego typu usługi i serdecznie polecamy Państwu przeżycie niezapomnianych chwil, na wodach jeziora Ełckiego.

Bez wątpienia podziwianie piękna, dziewiczej natury regionu mazur z perspektywy wodnej, to nie lada atrakcja turystyczna. Tutaj możesz tego dokonać. Dosponujemy szeregiem wodnych atrakcji turystycznych, między innymi: wynajem sprzętu wodnego-pływającego, spływy kajakowe, skutery wodne, wycieczki po jeziorze motorówką lub gondolą i masa masa innych atrakcji.

Kiedy już dojdziecie Państwo do Siebie, po tym co zobayliście korzystając z atrakcji turystycznych "wodnych" , przygotujcie się na kolejna dawkę emocji wywołaną pieknem otaczającej Nas przyrody! Czas zapoznać się z indywidualnym pieknem miasta Ełk i regionu mazur z poziomu, nazwijmy to lądu a bliżej określając, z "poziomu roweru" :). W mieście funkcjonuje mnogość ścieżek rowerowych, dzięki którym bez problemu dojedziesz do głownych miejsc, atrakcji, punktów widokowych czy miejsc ścisłych kontaktów z regionalną jakże unikalną przyrodą. W naszym katalogu znajdziecie Państwo atrakcje turystyczne polegające na wycieczkach rowerowych z przewodnikiem, w najbardziej atrakcyjne tereny miasta Ełk i regionu. "Jezioro Ełk rowerem - wzdłuż promenady", wycieczki tzw. "W dzikie nieznane" czy wycieczki z cyklu "Z aparatem w ręku -polowania na dziką zwierzynę" , "Las i jego zapach" to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o Naszą ofertę dla Państwa. Zachęcamy do skorzystania z oferty , pokażemu Państwu nature i piękno regionu, jakiej nie widzieliście i to w naprawdę przyjemny i przystępny sposób.

Zapraszamy również w urzekającą podróż do świata historii Mazur i kolejnictwa. Ta bardzo dobra forma czynnego wypoczynku, połączonego z lekcją historii Mazurskiego kolejnictwa.W Muzeum Kolejnictwa zobaczysz liczne zabytkowe parowozy i lokomotywy, lecz nie tylko. Będziecie mieli Państwo możliwość przyjżenia się z bliska Muzeum Mazurskiego Kolejnictwa. Zapraszamy również do przejażdżki po krainie mazur -Ełku zabytkową Ełcką Kolejką Wąskotorową, wybudowana w latach 1910-1917. Ełcka Kolej Wąskotorowa uznana została za cenny zabytek kultury technicznej. W 1992 r. wpisano ją do rejestru zabytków pod numerem A-847. Jest to wspaniała niezapomniana przygoda której nie sposób pominąć, przebywając w Ełku czy okolicy.

Ełk i okolica są przepiękne. Posiadając własnego konia, podróżując nim możesz dotrzeć w miejsca w których śmiało można powiedzieć ,że "czas zatrzymał się dawno temu". Galop po mazurach garbatych, po licznych pagórkach i wzniesieniac to niesamowite przeżycia , niezapomniane widoki. Posiadamy własny hotel dla koni. Jesli nie posiadają Państwo własnego konia to go udostępnimy. Również nauczymy jazdy jesli trzeba a wszystko to pod nadzorem "fachowego oka" :) Do Państwa dyspozycji są też wycieczki bryczką , dorożką a nawet karetą. Pokażemy Państwu Ełk i region w niesamowicie ciekawy sposób. Pokażemy miejsca nigdzie nie opisane, opowiemy historie nie spisane.

W lekkim odskoku od podziwiania otaczającego nas piękna przyrody, powracamy do miasta Ełk , na starówkę. Ełk to stare miasto , bliko z 600 letnią jakże bogatą historią, niszczone w wojnach, odbudowywane z zachowaniem pierwowzorów. Dziś Ełckie kamienice przyspażają jak kiedyś, o zachwyt. Wpatrując się w ich chociażby sciany czy inne detale, możemy zobaczyć rzeźby - ludzkie twarze, postacie i inne bardzo ciekawe motywy. Są to zabytki i stanowią tylko część atrakcji turystycznej. Miasto posiada liczne historyczne pomniki min. Pomnik Michała Kajki, liczne muzea - Muzeum Kolejnictwa , Skansen Przczelarski, Muzeum Kropli Wody, Muzeum Michała Kajki, Zamek Krzyżacki na wyspie Ełk oraz XIX wieczne przepiękne kościoły. Miasto Ełk to liczne parki i skwery, miejsca w których można zaznać cienia starego drzewa, zastanowić się nad tym jak piękną krainą są mazury i miasto Ełk.

Miasto Ełk prowadzi projekt "Ełk - kulinarną stolicą Mazur". Celem projektu jest rozwój, upowszechnianie i promocja kulinarnych tradycji Ziemi Ełckiej jako produktu turystycznego. Liczne imprezy kulinarne w Ełku to już miejska tradycja, która cieszy się olbrzymią i stale rosnącą sympatią nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale i turystów. Odpowiednio zabezpieczona turystyka pod względem restauracji i jadłodajni sprawią, że nawet te najbardziej wybredne podniebienia, odnajdą potrawy dla Siebie po których zasmakowaniu staną się one ich ulubionymi.

Miasto Ełk co roku wydaje setki tysięcy złotych na imprezy które stanowią również atrakcje dla turystów jak i miejscowych . Są to imprezy coraz częściej mające rangę ogolnopolską a nawet i wieksze. Należą do nich organizowane po raz kolejny Mazurskie Zawody Balonowe, Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych , Festiwal Sportów Wodnych - Maraton Pływacki i Maraton Kajakowy, Mazurskie wyścigi na 1/4 mili, Mazurskie Lato Muzyczne, gale Disko-Polo ,festiwale, zawody, konkursy, turnieje. Bawimy się i relaksujemy od wiosny do jesieni !

Jeziora to prawdziwe bogactwo Mazur i raj dla amatorów wędkarstwa. Znajdują się tu setki większych i mniejszych jezior z 44 gatunkami ryb. Najliczniej reprezentowane są karpiowate: leszcz, płoć, karp, karaś, krąp, szczupak, okoń, węgorz, sum, piskorz, ciernik, kiełbia, ukleja, lin; w rzekach: boleń, jaź, kleń, brzana, piekielnica. Spośród ryb łososiowatych, żyjących w głębokich polodowcowych jeziorach występują: sielawa, sieja, stynka, troć jeziorowa, miętus i pstrąg potokowy. W promieniu 20km od Ełku znajdują się dziesiątki jezior, otoczonych lasami, polami , nienaruszonym cywilizacją krajobrazem. Są to idealne miejsca do wypoczynku, grilowania, spotkań ze znajomymi jak również wyciągania z wody pięknych sztuk ryb.

Wyprawy w Mazurskie okoliczne lasy przysporzą Państwu nie lada atrakcji. Ich przecódowny zapach, unikalność i mnogość zamieszkującej tam zwierzyny zapewnią Państwu niezapomniane chwile. Stanie oko w oko z łosiem ,dzikiem, sarną, jeleniem, czy zającem może być naprawdę ciekawą atrakcją i chwilą, która nie zdarza się często. Bo jak często mamy okazję przyjżeć się z bliska dzikiej zwierzynie, która żyje w naturalnych nienaruszonych warunkach? Również miłośnicy fotografowania znajdą tu bardzo wiele obiektów do zainteresowania. Nie wspominając o zbieraczach grzybów, których chmary rosną w leśnym podłożu. Wszystko to w zasięgu Państwa ręki.

Agroturystyka którą Państwu proponujemy 
to liczne gospodarstwa ulokowane w przepięknych miejscach, najczęściej z bezpośrednim dostępem do jeziora, na skraju lasów. Z miejsc tych poznacie dokładnie wspaniałą okolice, mieszkańców , tradycje i zwyczaje. Będziecie Państwo mogli wypocząć i przeżyć wspaniałe niezapomniane chwile kontaktu z przyrodą, w sposób jakiego nie zapewni żaden inny region, co ważne na Państwa kieszeń.

Atrakcje turystyczne

 • Wypożyczalnie sprzętu wodnego
  Wypożyczalnie sprzętu

  Wypożyczalnie sprzętu na pore letnią i zimową.

 • Restauracje i puby w Ełku
  Restauracje, puby

  Restauracja, pub, dyskoteki - Gdzie dobrze zjeść i się zabawić.

 • Urlop na mazurach w Ełku
  Aktywny wypoczynek

  Gdzie i w jaki sposób aktywnie spędzić czas w mieście Ełk.

 • Galerie handlowe w Ełku
  Galerie handlowe

  Centra handlowe i galerie - Gdzie zrobić zakupy w Ełku.

Historia Ełku

Zobacz promenadę

Ełk